Sanal müzemiz 24 saat açıktır

İyor Kumbara

Nesne/Eser Adı: İyor Kumbara
Koleksiyon grubu: Kumbara
Materyal Türü: Kumbara
Konu/Etiket/Tema: Kumbaralar, Plastik kumbaralar, Eşekler, Winnie-the-Pooh, İyor, Eeyore , Çizgi Film, Çocuk
Bağış yapan kişi ya da kurum: Ali Armağan Daloğlu
Koleksiyona geliş biçimi: Bağış
Boyutları (Derinlik): 9,60
Boyutları (Genişlik): 10,20
Boyutları (Yükseklik): 15,30
Nesnenin/Eserin Öyküsü: Winnie the Pooh öyküsünde İyor (Eeyore) , zaman içinde Tigger karakteriyle yakın bir dostluk geliştirir. Zıt kişiliklerine rağmen, İyor'un pasif doğası ve Tigger'ın iyimserliğiyle dışa dönüklüğü, birbirlerinin kusurlarını kabul etmelerine ve birbirlerini daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

Çankaya Belediyesi Zülfü Livaneli Kültür Merkezi içinde Kumbaramdaki Oyuncaklar Oyun Bahçemde Sergisinde görebilirisiniz.
Eseri Üretenin Adı: Disney
Kütüphane/Müze Adı: Müze Kumbaram
Yayıncı Adı: Disney
(S) Yapıldığı tarih: 21.yy
Yapıldığı/Üretildiği Şehir/Ülke: Türkiye
Yapıldığı malzeme: Plastik
Fiziksel durumu: Sağlam (Orijinal)
Genel Not: Winnie the Pooh hikayesinin karakterlerinden İyor (Eeyore) formunda sert plastik kumbara. Gri renk olan İyor'un (eşek) ayaklarının altı mor, kulaklarının içi pembe renkte olup, kuyruğunda da bir adet pembe fiyonk takılıdır. Elindeki mavi sepette beyaz, pembe ve yeşil renk çiçekler, beyaz çiçeklerden birinin üzerinde de uğur böceği vardır. Kırmızı uğur böceğinin üzerinde altı adet siyah benek mevcuttur. Kumbaranın arka alt kısmında, kuyruğunun altına yakın yerde "© Disney" yazmaktadır. Kumbaranın para atma yeri İyor'un sarı şapkasında 3x30mm ölçüsündedir. Para boşaltma yeri kumbaranın alt yüzeyinde olup, 33mm çapındaki dairesel siyah plastik kapak saat yönünde çevrilerek açılmaktadır.
Ağırlık (Gram, kilogram ya da ton olarak): 110
Sanal - Fiziksel Nesne: Sanal
Ülkesi: Turkey