Sanal müzemiz 24 saat açıktır

Hell Sweetie Kumbara

Nesne/Eser Adı: Hell Sweetie Kumbara
Koleksiyon grubu: Kumbaralar
Materyal Türü: Kumbaralar
Konu/Etiket/Tema: Karton Kumbaralar, Bağış Kumbaraları, Çikolata, Çikolata Kutuları, Yapay Kumbaralar
Bağış yapan kişi ya da kurum:  217913-10461768-6172 / MNA
Koleksiyona geliş biçimi: Bağış
Boyutları (Derinlik): 9,50
Boyutları (Genişlik): 10,70
Boyutları (Yükseklik): 12,40
Eseri Üretenin Adı:  217913-10461768-6172 / MNA
Nesnenin/Eserin dili: Türkçe
Kütüphane/Müze Adı: Müze Kumbaram
Yapıldığı Dönem: 2023
Yapıldığı/Üretildiği Şehir/Ülke: Ankara / Türkiye
Yapıldığı malzeme: Karton
Fiziksel durumu: Sağlam (Orijinal)
Genel Not:  16.Mayıs.2023 Salı günü Müzeler Haftası etkinlikleri için ziyarete gelen Şehit Erhan Er İlkokulu öğrencileri tarafından üretilip müzemize bağışlanmış kumbaradır. Hell Sweetie Çikolata markasının kutusundan kumbaraya çevrilmiştir. Ön ve arka yüzlerinde yeşil, mavi, kahverengi şeker görselleri bulunmaktadır. Para atma deliği kumbaranın tavan kısmında olup boşaltma deliği bulunmamaktadır. “Gelecekte de müzelerin gücüyle kurulan sürdürülebilir bir dünya görmek istiyoruz.”

Son yüzyılda değişen sonsuz tüketim davranışları bugün iklim krizine sebep olmaktadır. Sadece sıcaklık artışından ibaret olmayan iklim krizi, kuraklık, seller, şiddetli kasırgalar gibi aşırı hava olaylarında artış, orman yangınları, biyoçeşitliliğin azalması gibi sonuçlara yol açmakta ve bununla birlikte bitkiler, hayvanlar, insanlar ciddi risk altına girmektedir. Hepimizin karşı karşıya kaldığı bu tehlike ile ilgili toplumsal ve bireysel tedbirler alınmadığı takdirde dünyada yaşam zorlaşacaktır.

Biz MÜZE KUMBARAM olarak bu süreci yavaşlatmak ve iklim krizinin etkilerini en aza indirgemek için 2023 yılında gerçekleştireceğimiz etkinliklerimize, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın 13. Maddesi, İklim Eylemini dâhil edeceğimizin sözünü veriyor ve sizleri de bu konuda harekete geçmeye davet ediyoruz.

Zinciri halka halka büyütmek için siz de davetimizi kabul edip, sloganınız ile fotoğraf çekip, #GelecekteDe etiketi ile paylaşım yaparak iklim değişikliğine dikkat çekebilirsiniz!

Birlikte hareket etmek hepimize güç verecektir.
Haydi sen de zincirin halkası ol!
#GelecekteDe
Sanal - Fiziksel Nesne: Sanal
Kategori sınıfı: Kumbaralar
Rengi: Beyaz, Pembe, Mavi, Kırmızı, Sarı, Kahverengi, Yeşil
Ülkesi: Turkey
Ülkesi: Türkiye
Dili: Türkçe