Sanal müzemiz 24 saat açıktır

Türkiye İş Bankası Sesli Dijital Kumbara

Nesne/Eser Adı: Türkiye İş Bankası Sesli Dijital Kumbara
Koleksiyon grubu: Kumbara
Materyal Türü: Kumbara
Konu/Etiket/Tema: Kumbara, Dijital Kumbaralar, Türkiye İş Bankası
Bağış yapan kişi ya da kurum: Ali Armağan Daloğlu
Koleksiyona geliş biçimi: Satın Alma
Boyutları (Derinlik): 6
Boyutları (Genişlik): 10
Boyutları (Yükseklik): 7,5
Nesnenin/Eserin Öyküsü: Yıllardır bildiğimiz ve çocukken de severek kullandığımız İş Bankası Kumbarası Dijital formu ile yeni nesille buluşuyor. Klasik İş Bankası Kumbarası’na eklenen dijital ekran ve İşCep ile entegre çalışan teknolojisi ile Dijital Kumbara, 18 yaşın altındaki çocukların hem fiziki hem de dijital para biriktirmelerini sağlıyor.

18 yaşından küçük çocuklarımıza ait bir Vadesiz TL hesabı ve Vadeli Kumbara Hesabı’na bağlı olarak çalışan Dijital Kumbara’ya Bluetooth özelliği açık olan bir akıllı cep telefonundan İşCep içerisindeki “Dijital Kumbara” menüsü aracılığıyla kolayca para gönderilebiliyor. Dijital Kumbara’ya gönderilen tutarlar, çocuğun Vadeli Kumbara Hesabı’nda değerlendiriliyor. İşCep’ten Dijital Kumbara menüsüne giren İş Bankası müşterileri (veli ve 3. kişiler) telefonlarının Bluetooth özelliğini açarak etraflarındaki kumbaraları görüntüleyerek, para göndermek istedikleri kumbara ismini seçip, transfer etmek istedikleri tutarı “kaydır-at” özelliği ya da “işlem tutarı girişi” ile Dijital Kumbara’ya gönderebiliyor. Üstelik Dijital Kumbara’nın ekranında görüntülenmesini istedikleri mesajları ile birlikte! Bunun için yalnızca İşCep kullanıcısı olmak ve etraftaki Dijital Kumbaralar arasından gönderim yapmak istenen çocuğun ad ve soyad bilgilerinin bilinmesi yeterli.

Eseri Üretenin Adı: Türkiye ,İş Bankası
Nesnenin/Eserin dili: Türkçe
Kütüphane/Müze Adı: Müze Kumbaram
Yayıncı Adı: Türkiye İş Bankası
Yapıldığı/Üretildiği Şehir/Ülke: Türkiye
Yapıldığı malzeme: Plastik
Fiziksel durumu: Sağlam (Orijinal)
Üretim kodu/Ürün kodu/ISBN/ISNN: PB-01-000026662
Genel Not: Gri renkli Türkiye İş Bankası dijital sesli kumbarasıdır. Ekranda hem içindeki para miktarı görünmekte olup, hem de blutetooth kablosu sayesinde bankadaki mevduat hesabında biriken parayı görüntülemektedir. Sesli ve görüntülüdür. Üzerinde taşıma kulpu vardır. Arka yüzeyinde kabartmalı olarak İş Bankası logosu yer almaktadır. Sol yanında kağıt para atma deliği, sağ tarafında metal para atma yeri vardır. Altında reset tuşu bulunur ve geri dönüşümlü malzemeden yapıldığını belirten CE logosu ve karekod yer almaktadır.
Ağırlık (Gram, kilogram ya da ton olarak): 115
Sanal - Fiziksel Nesne: Sanal
Ülkesi: Turkey
Ülkesi: Türkiye